Krótki tekst o prawdziwości [drabble]

1
Pomiędzy stosem kolorowych kamyków a plątaniną wodorostów i patyków znalazłem bursztyn. Niby nic szczególnego – zaschnięta żywica o gładkiej, nadanej przez morze fakturze – a jednak; chwytając go zziębniętymi palcami pomyślałem o Tobie.

Wyobraziłem sobie, że po powrocie włożę bursztyn w Twoją dłoń, nic przy tym nie mówiąc. On wystarczy. Zastąpi słowa, których nie potrafiłem dotąd wypowiedzieć i zetrze, niczym złota gumka, złość, napięcie i wątpliwości, które narosły między nami ostatnimi czasy.

Tak bardzo zachwyciłem się myślą, że trzymam w dłoniach prawdziwy bursztyn dla prawdziwej miłości, że nie dostrzegałem rzeczywistości. Był to jedynie odprysk kolorowego szkła z butelki po piwie. Dla Ciebie.
“One day I will find the right words, and they will be simple.” ― Jack Kerouac

2
Pewien temat dość często gości w Twoich tekstach ;) (i nie mówię, że nie rozumiem, nie mówię, że to zły materiał na historię)
Wizimir pisze: Niby nic szczególnego – zaschnięta żywica o gładkiej, nadanej przez morze fakturze – a jednak; chwytając go zziębniętymi palcami pomyślałem o Tobie.
Niby nic szczególnego – zaschnięta żywica o gładkiej, nadanej przez morze fakturze. A jednak. Chwytając go zziębniętymi palcami pomyślałem o Tobie.

Jak dla mnie ten sposób byłby lepszy (choć sam czesto wrzucam myślniki). Chyba najlpeszy tekst po tym wierszu 64 k.k - niezła puenta - taki odprysk mógłby zetrzeć naprawdę sporo :twisted:
Jak to mawia święta Ziuta - olej risercz, daj uczucia...

3
Bardzo ładny drabbelek.
Plastyczny i ciepły.
Miło go przeczytać, w chłodny i mglisty poniedziałek.
Dziękuję.
Uśmiech dla Pana :)
Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.
Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

6
Begied21 pisze: Pewien temat dość często gości w Twoich tekstach ;) (i nie mówię, że nie rozumiem, nie mówię, że to zły materiał na historię)
Jestem chyba (mam nadzieję) bardziej różnorodny w swojej tfurczości, ale cóż można powiedzieć, taki mamy klimat. Czasem jakiś tekst sam wchodzi do głowy i można go tylko spisać :roll:

Dziękuję za wszystkie opinie!
“One day I will find the right words, and they will be simple.” ― Jack Kerouac

10
Taki sobie, ale ja nie o tym. Raczej o pewnym zabawnym błędzie merytorycznym :)
Albowiem gdyż ponieważ jestem fanem polowań na bursztyn bałtycki, i jedno mogę powiedzieć: ten z morza jest szorstki, bryły mają wyraźną fakturę, czasem spękania, a czasem to wyglądają nawet jak kamień, a nie jak szlachetna kropla żywicy . Gładki to jest bursztyn po oszlifowaniu :)
"Hehe bez przesady. Nie wydaje mi się by komukolwiek z tego portalu udało się wydać książkę, i to jeszcze taką żeby była w sklepach." by Tomek Bordo
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina;
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/ FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak

13
Wizimir pisze:Zastąpi słowa, których nie potrafiłem dotąd wypowiedzieć i zetrze, niczym złota gumka, złość, napięcie i wątpliwości, które narosły między nami ostatnimi czasy.
ostatnimi czasy burzy mi melodię całego zdania. Myślę że wystarczyłoby samo między nami ;), ale czepiam się, żeby nie było za słodko ;), bo tekst bardzo przyjemny. Lubię Cię czytać Wizimir.

Ujrzałem ją już z bardzo daleka: siedziała na tarasie brudnej kawiarni i paliła papierosa w taki sposób, że nawet pięcioletnie dziecko nie miałoby wątpliwości, czym się trudni..

Julio Cortazar, Gra w klasy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Miniatur i Drabbli”