Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Witam Wszystkich

Wszystko o Was, kim jesteście, co robicie, ile macie lat.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator

Awatar użytkownika
Enigmato87
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Witam Wszystkich

Postautor: Enigmato87 » śr 20 lut 2019, 12:37

Dzień dobry.
Trafiłem tutaj dzięki znajomemu. Mam nadzieję, że zostanę na dłużej.
Można powiedzieć, że jakiś czas temu zacząłem bawić się pisaniem. Póki co mam niewiele. Książka którą piszę to będzie fantasy TYLKO DLA DOROSŁYCH. Klimat podobny do Gry o Tron, lecz świat w którym będzie rozgrywać się akcja jest oczywiście wymyślony od podstaw przeze mnie i o gorący fotel nikt tam z nikim walczyć nie będzie.
Lubię dobry film, dobrą książkę.

Awatar użytkownika
mrs.durst1
Debiutant
Debiutant

Witam Wszystkich

Postautor: mrs.durst1 » śr 20 lut 2019, 12:55

Witaj!
Jakie filmy i książki lubisz?

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Witam Wszystkich

Postautor: Kruger » śr 20 lut 2019, 15:32

Witaj, Enigmato87!
Oby bez karczm.

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Witam Wszystkich

Postautor: szopen » śr 20 lut 2019, 15:47

Witamy serdecznie. Tylko wielka prośba: nie zaczynaj od wrzucenia pierwszego rozdziału powieści fantasy. A już zwłaszcza, jak napisał Kruger, zdecydowanie nie, gdyby ten rozdział miał zaczynać się sceną w karczmie.

Awatar użytkownika
Enigmato87
Zarodek pisarza

Witam Wszystkich

Postautor: Enigmato87 » śr 20 lut 2019, 23:45

Jakie filmy i książki lubisz?

Na ekranie lubię słuchać dobrych i inteligentnych dialogów. Niekoniecznie muszą mówić wszystko i naprowadzać widza do rozwiązania głównej fabuły. Lubię gdy reżyser zaskakuje, zwłaszcza w taki sposób kiedy patrząc na scenę finałową łapię się na tym, że byłem głupcem wierząc iż film zakończy się tak jak przypuszczałem jeszcze chwilę wcześniej. Kocham przy tym dobrą, oddającą klimat opowiadanej historii muzykę. Widowiskowe sceny batalistyczne oczywiście też uwielbiam.

W książkach podobnie jak w filmach i serialach mile widziane są niespodziewane zwroty akcji. Bardzo lubię takie które pobudzają moją wyobraźnię. Od zawsze lubiłem takie w których magia, miecze, artefakty i mityczne stworzenia to tematy przewodnie. Mimo tego pisarz którego twórczość cenię najbardziej nie zajmuje się dziełami fantasy. U Stephena Kinga podoba się mnie jego sposób pisania i prowadzenie czytelnika przez wykreowaną historię. Co do najlepszej książki jaką w życiu czytałem to chyba będzie autobiografia Gregorego Davida Robertsa "Shantaram".

Oby bez karczm

Witamy serdecznie. Tylko wielka prośba: nie zaczynaj od wrzucenia pierwszego rozdziału powieści fantasy. A już zwłaszcza, jak napisał Kruger, zdecydowanie nie, gdyby ten rozdział miał zaczynać się sceną w karczmie.

Niestety zacznę od fragmentu pierwszego rozdziału powieści fantasy, ponieważ nie mam nic innego. Pisząc "póki co mam niewiele" oddałem dosłowną sytuację w jakiej znajduje się mój dorobek pisarski. Ale jest i dobra wiadomość - karczmy nie ma na pierwszej stronie, ani na piątej ani na dziesiątej ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Witam Wszystkich

Postautor: Kruger » czw 21 lut 2019, 09:11

Sugeruję spróbować najpierw krótkie zamknięte formy. Nawet ze świata który planujesz, będziesz mógł ich potem użyć.

Gelsomina
Pisarz osiedlowy

Witam Wszystkich

Postautor: Gelsomina » czw 21 lut 2019, 14:55

Witam i życzę powodzenia :)

Wróć do „Tu się przedstawiamy ...”