"Tęcza za horyzontem", science-fiction chyba raczej dla facetów

Potrzebujesz osób do oceny swego tekstu? Zamieść tu prośbę!
Zachęcamy również do pomagania innym Forumowiczom.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: szopen » ndz 03 mar 2019, 17:20

Hej,

440 tysięcy znaków, tekst skończony, z grubsza przejrzany. Bardzo jeszcze surowy, ale już raczej nie powinno tam być zbyt wielu literówek.
Science-fiction, bardzo luźno oparte o opowiadanie (a właściwie o świat z opowiadania), które w tym roku powinno się ukazać w NF.

Byłby ktoś chętny do betowania?

Awatar użytkownika
von Aussen
Pisarz domowy

Postautor: von Aussen » ndz 03 mar 2019, 17:56

Ja przeczytałbym, ale jakby był odkrywczy, powiedzmy taki sto lat do przodu. Albo nie, może być pięćdziesiąt ;)

'Jakkolwiek ludzie by się tego obawiali, filozofia musi powiedzieć wszystko' - markiz de Sade

https://www.youtube.com/watch?v=SHhTHaGgwig

:roll:

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Postautor: szopen » ndz 03 mar 2019, 18:04

Van Aussen, a wiesz, właśnie się zastanawiałem, czy się wpiszesz. Serio serio. Wciskam "wyślij", wchodzę na czata, patrzę lista użytkowników i myślę: "90% i się wpisze". I potem odświeżam listę nowych postów, nie ma. Myślę sobie - no proszę, męska intuicja mnie zawiodła. W sumie, nic dziwnego, jako ateista i borderline aspie nie powinienem nie tylko mieć coś takiego jak "intuicja", ani nawet wierzyć w istnienie takowej.

A chwilę później - pach, jest.

Obawiam się jednak, że ci to nie podejdzie. Nie tworzę nic odkrywczego, tylko prostą literaturę rozrywkową, nie pretendującą do miana sztuki.

Awatar użytkownika
von Aussen
Pisarz domowy

Postautor: von Aussen » ndz 03 mar 2019, 20:32

szopen, ja za fabułami nie przepadam, nudzą mnie, ale jak masz tam jakieś wojenne wątki, gdzie hartuje się prawdziwa męska przyjaźń, jakie dramatyczne sytuacje, gdzie trzeba wykazać się bohaterstwem i zginąć za ideę, nie pogardzę.

Poza tym na tyle, na ile znam aspie, to może być ciekawa lektura. O ile odpowiednio jest wyprana z emocji i technicznie sucha ;) A moim skromnym zdaniem aspie mają zadatki, by tworzyć sztukę. Pal licho tę całą wrażliwość, gdy czytelnika można wprowadzić w świat zimnej matematyki i techniki. To już jest sztuka ;)

'Jakkolwiek ludzie by się tego obawiali, filozofia musi powiedzieć wszystko' - markiz de Sade

https://www.youtube.com/watch?v=SHhTHaGgwig

:roll:

Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Kontaktowanie:

Postautor: szopen » ndz 03 mar 2019, 23:03

von Aussen pisze:Source of the post szopen, ja za fabułami nie przepadam, nudzą mnie

No właśnie. Bardzo dziękuję za ofertę, ale nie skorzystam.

Wróć do „Centrum Wzajemnej Pomocy”