Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Sala samobójców

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Serena
Pisarz pokoleń
OSTRZEŻENIA: 0

Sala samobójców

Postautor: Serena » pn 14 lut 2011, 21:49

[center]Obrazek[/center]

Opis filmu: Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. "Ona" zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do "Sali samobójców", miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze… "Sala samobójców" to film Jana Komasy, jednego z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia. Pierwszy raz udało się w Polsce stworzyć film, w którym wirtualny świat awatarów jest równie ważny, jak rzeczywista gra aktorów. Ponad rok powstawało animowane, drugie życie głównego bohatera - Dominika. Szokująca historia i genialne aktorstwo sprawiają, że jest to film tylko dla ludzi o mocnych nerwach. NICK TO NIE IMIĘ. ŚWIAT TO NIE MATRIX. ŻYCIE TO NIE GRA, NIE DAJ SIĘ WYLOGOWAĆ!

Co sądzicie o tym filmie? Będzie ciekawy? :)

Każdego ranka, każdej nocy
Dla męki ktoś na świat przychodzi.
Jedni się rodzą dla radości,
Inni dla nocy i ciemności.

Wieczność kocha dzieła czasu.

– William Blake

Awatar użytkownika
Madison
Pisarz domowy

Postautor: Madison » pn 07 mar 2011, 00:08

Byłam dziś. Jestem absolutnie zachwycona! Nie sądziłam, że dożyję takiej odsłony polskiego kina. Opis wydaje mi się zupełnie nieadekwatny, bo próbuje zamknąć w ramach słów to, co jest nieuchwytne, niewyrażalne werbalnie. Ja też nie umiem nic zupełnie o tym filmie powiedzieć, tylko tyle, że chcę jeszcze raz. I że rozumiem, nareszcie. I że polecam.

"Asymilacja i dysymilacja. CO2, H2O,
i światło, światło, światło,
przemiana materii w materię, wzrost i dojrzewanie
w płaskim dysku falującej Galaktyki."

Julia Fiedorczuk "Ramię Oriona"

Awatar użytkownika
Serena
Pisarz pokoleń

Postautor: Serena » pn 07 mar 2011, 00:26

Ja wybieram się na to z całą klasą w Dzień Wagarowicza ;)
Mam przeczucie, że ten film rzuci mi się na mózg tak samo jak Requiem dla snu z moim ukochanym Jaredem Leto czy Groteska Natsuo Kirino, którą niedawno przeczytałam.

– William Blake

Awatar użytkownika
Darkling
Pisarz osiedlowy

Postautor: Darkling » pn 07 mar 2011, 16:02

Bez przesady. Kolejne żerowanie na modnym temacie (coś a la "Galerianki"). Pożywka dla zirytowanych rodziców, którzy komputerem i internetem chcą usprawiedliwić swoją wychowawczą porażkę.

Dno.

These dreams in which I'm dying are the best I ever have.

I'd like to learn how to play irish melody on flute.

"Dreaming dreams no mortal ever dare to dream"
E.A. Poe "The Crow"

Awatar użytkownika
Serena
Pisarz pokoleń

Postautor: Serena » pn 07 mar 2011, 18:44

Drogi Darklingu, skoro dla ciebie prawie każdy film puszczany w kinie to dno, to ciekawe, dlaczego tak wielu ludzi chodzi na takie dno do kina :P

– William Blake

Awatar użytkownika
Obsidian
Pisarz domowy

Postautor: Obsidian » pn 07 mar 2011, 19:09

Bo film dobry i film z duża widownią, zarabiający pieniądze, to dwie różne bajki. RZADKO idzie to ze sobą w parze. W Polskim kinie chyba nigdy.

"Sali samobójców" nie widziałem. Ale brzmi pretensjonalnie.

Awatar użytkownika
Serena
Pisarz pokoleń

Postautor: Serena » pn 07 mar 2011, 19:15

Aczkolwiek to jest film, którego dotąd w Polsce nie nakręcono ;)

– William Blake

Awatar użytkownika
Darkling
Pisarz osiedlowy

Postautor: Darkling » pn 07 mar 2011, 21:31

To prawda. Polska wyjechała z nowym gatunkiem: Emo Story. So sweet, so deep, so black, and fucked :P.

These dreams in which I'm dying are the best I ever have.

I'd like to learn how to play irish melody on flute.

"Dreaming dreams no mortal ever dare to dream"

E.A. Poe "The Crow"

Awatar użytkownika
Serena
Pisarz pokoleń

Postautor: Serena » wt 08 mar 2011, 17:36

Ten film jest bardzo życiowy. Dotyczy przede wszystkim współczesnej młodzieży i uzależnienia od Internetu. Moim zdaniem ludzie powinni obejrzeć ten film, żeby się przekonać, co może się stać, kiedy ich dzieci korzystają z nie wiadomo jakich stron w sieci.

– William Blake

Awatar użytkownika
Zaqr
Akcelerator
Akcelerator

Postautor: Zaqr » wt 08 mar 2011, 19:00

Z opinią powyżej się nie mogę zgodzić.
Ten film mógłby zostać odebrany bardzo źle przez rodziców i wywołałby falę ingerowania w ,,życie online" ich dzieci, co znowu powodowałoby irytację i niepotrzebne kłótnie.
Problem został tu przejaskrawiony, a ktoś mógłby to odebrać jako sytuację codzienną w internecie.
Ale film muszę przyznać ciekawy, choć odnaleźliśmy tam sporo błędów, których nie zauważyłoby się, gdyby reżyseria była bardziej dopieszczona.

Awatar użytkownika
Madison
Pisarz domowy

Postautor: Madison » czw 10 mar 2011, 20:57

zaqr, możesz wskazać te błędy?

Awatar użytkownika
Mich'Ael
Umysł pisarza

Postautor: Mich'Ael » sob 12 mar 2011, 09:50

zaqr pisze:Ten film mógłby zostać odebrany bardzo źle przez rodziców i wywołałby falę ingerowania w ,,życie online" ich dzieci

To źle, znaczy? Problemem jest właście nieingerowanie i leseferyzm, że posłużę się pojęciem z zakresu ekonomii.

zaqr pisze:Problem został tu przejaskrawiony, a ktoś mógłby to odebrać jako sytuację codzienną w internecie.

Problem został tu przejaskrawiony ponieważ nikt nie chciałby oglądać filmu o nastolatce czasami odwiedzającej różne czaty i w punkcie kulminacyjnym filmu rozważającą czy wypić jedno piwo czy nie.

Też bym prosił o wskazanie błędów.

W kwestii moich wrażeń po obejrzeniu filmu: dobry. Miałem do czynienia z wieloma "arcydziełami" polskiej kinematografii i kino opuszczałem potężnie zniesmaczony po takich produkcjach jak "Wszystko co kocham" (bez komentarza), "Lejdis" (tak samo), czy "Testosteron". Pozytywnym zaskoczniem była "Kołysanka" i, wczoraj, "Sala samobójców" właśnie.

Efekty specjalne (ta animacja znaczy) idealnie pasują do filmu i w sposób dość odległy kojarzą się z World of Warcraft (przynajmniej mnie). Poza tym - świetny pomysł, o.

Jedynym, co może w filmie irytować jest nadmierne przejaskrawienie problemu - ale samo sedno pokazanego zjawiska jest jak najbardziej trafione. Film ogląda się bardzo dobrze i nie nudzi on ani trochę (aczkolwiek muszę tu dodać, że mam pewne osobiste doświadczenia i przeżycia, które wpłynęły na odbiór niektórych scen).

Jak dla mnie - 6-7/10.

[ Dodano: Sob 12 Mar, 2011 ]
EDIT:

Darkling pisze:Pożywka dla zirytowanych rodziców, którzy komputerem i internetem chcą usprawiedliwić swoją wychowawczą porażkę.

A, z tym też się muszę zgodzić, przynajmniej częściowo. Media muszą coś żreć. Są trochę jak hydra - wszędzie poszukują nowych "drastycznych" tematów i gdy "utnie" się jeden z nich, na jego miejsce wyrastają dwa nowe. Są też jak uśpiony stary smok - jak się go zbudzi to nie pójdzie spać łatwo zanim nie pochłonie kilku dziewic. ;)

Owszem - film może być pożywką dla takich rodziców i mediów.

Problem jest taki, że owa porażka nie wzięła się znikąd i że duet Komputer&Internet naprawdę mają wpływ na wychowanie - i to wpływ negatywny, moim skromnym zdaniem

A, muszę dodać, że emowatość głównego bohatera jest niezwykle pocieszna i trochę jakby dodana na siłę, podobnie jak wątek jego seksualności - z pozoru ważny, a tak naprawdę totalnie bez znaczenia dla fabuły.

Don't you hate people who... well, don't you just hate people?

Awatar użytkownika
Madison
Pisarz domowy

Postautor: Madison » sob 12 mar 2011, 10:37

(aczkolwiek muszę tu dodać, że mam pewne osobiste doświadczenia i przeżycia, które wpłynęły na odbiór niektórych scen)

To ciekawe, ale wszystkie osoby, z którymi rozmawiałam na temat filmu również w jakiś sposób łączyły go ze swoim życiem. Były nawet przypadki ekstremalne - ludzie, dla których w chwili ostatecznego kryzysu ten film stał się odpowiedzią. Zastanawiam się właśnie, czy w tym nie tkwi jego siła? Czy można powiedzieć, że mówi on o naszym pokoleniu? Byłoby to, oczywiście, raczej tragiczne; jednak w kinie cały czas wisiała mi nad uchem myśl "to jest o nas".

Awatar użytkownika
Mich'Ael
Umysł pisarza

Postautor: Mich'Ael » sob 12 mar 2011, 15:51

Madison pisze:Były nawet przypadki ekstremalne - ludzie, dla których w chwili ostatecznego kryzysu ten film stał się odpowiedzią.

Oj nie, nie - zupełnie nie o to mi chodzi. Nigdy nie czerpię mądrości życiowych z filmów i nie chodzi o to, że MOJA sytuacja była taka jak w filmie - ot, znałem parę osób o podobnym podejściu (że MUSZĄ się zabić, bez dyskusji i natychmiast; łatwo powiedzieć "No to dać takiemu nóż i niech się zabija" jeżeli nie jest się w to bezpośrednio zaangazowanym emocjonalnie) plus to, że ładnych kilku znajomych mych popełniło samobójstwo. O to mi chodziło z tym, że film do mnie przemówił i nie chichotałem przy niektórych zabawnych dla innych scenach.

Madison pisze:Byłoby to, oczywiście, raczej tragiczne; jednak w kinie cały czas wisiała mi nad uchem myśl "to jest o nas".

Mi totalnie nie wisiała taka myśl, więc chyba jednak o was, nie o nas. ;)

Don't you hate people who... well, don't you just hate people?

Awatar użytkownika
Serena
Pisarz pokoleń

Postautor: Serena » sob 12 mar 2011, 16:04

Hmm... Wprawdzie jeszcze nie byłam na tym filmie, bo idę nań dopiero w dzień wagarowicza, ale widziałam już fragmencik. Muszę stwierdzić, że chyba mam coś wspólnego z tym Dominikiem - też się tak wydzieram, jak zabraknie neta, i wszystko wokół demoluję :P

– William Blake

Wróć do „Filmy/seriale”