Regulamin działu Poezja

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Posty: 3879
Rejestracja: pn 01 gru 2008, 21:13
OSTRZEŻENIA: 0
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Regulamin działu Poezja

Postautor: Faraon » pn 09 maja 2011, 16:38

[center]Regulamin działu „Poezja” z dnia 09.05.2011r.[/center]

1. Umieszczanie tekstu na forum weryfikatorium.pl w dziale „Poezja”:

§ 1. Możliwość publikacji ma każdy użytkownik po wcześniejszym przedstawieniu się w odpowiednim dziale.

§ 2. Użytkownik oświadcza, że zamieszczony tekst jest jego autorstwa i nie narusza, poprzez jego zamieszczenie, żadnych praw autorskich.

§ 3. Użytkownik forum dobrowolnie zamieszcza tekst lub jego fragment na forum publicznym.

2. Co wklejamy?

§ 1. Autor wstawiający tekst powinien w nim zadbać o:

- szatę graficzną, konstrukcję i architekturę poetycką,

- piękno i czystość języka polskiego, w tym bezwzględne przestrzeganie polskich znaków.

§ 2. Wystrzegamy się wszelkich buziek, minek i emotek ogólnie.

§ 3. Zabrania się używania linków w nazwach tematów.

§ 4. Jeżeli tekst zawiera wulgaryzmy lub treści nieodpowiednie dla niepełnoletnich, należy koniecznie napisać to tuż nad samym tekstem, podczas umieszczania go na forum. Wzmiankę o tym (w samym temacie) należy pogrubić i zaznaczyć na CZERWONO (przed wysłaniem posta).

§ 5. W przypadku zamieszczenia tekstu nie swojego autorstwa, należy na początku podać imię i nazwisko autora oraz – jeśli to możliwe – adres źródłowy. Dotyczy to tylko osób, które nie mają możliwości założenia konta na Weryfikatorium.pl. Wszelkie plagiaty będą usuwane.

3. Ocenianie tekstów:

§ 1. Wszyscy inni użytkownicy mogą we własnym zakresie oceniać każdy opublikowany tekst. Liczy się każdy (kulturalny) komentarz.

§ 2. Oceniamy tekst, a nie czyjś komentarz. Można wskazać błąd w czyimś komentarzu, lecz w sposób merytoryczny i konkretny – bez komentowania dalszej części opinii zawartej w poście.

§ 3. Autor powinien przyjąć krytykę z pokorą i godnością. Jeśli uważasz, że krytyka jest niesprawiedliwa, a twoja twórczość – genialna, najwidoczniej nie jest to miejsce dla ciebie. Tutaj doskonalimy warsztat, nie chwalimy samozwańczych geniuszy.

§ 4. Wystrzegamy się jednowyrazowych postów typu: „Thx”, „Fajne”. Niestosowanie się będzie karane ostrzeżeniem. Za pomoc można dziękować za pośrednictwem PW lub komentując tekst osoby, której chcemy podziękować.

§ 5. Wszelkie rozmowy niezwiązane z utworami prowadzone są w „Poetyckim Hyde Parku”. Moderatorzy mają prawo przenieść takie rozmowy do tego działu bez powiadamiania stron o tym kroku.

§ 6. Komentarz powinien być czytelny – jasno wyrażać myśli użytkownika i być zrozumiały dla autora tekstu, którego on dotyczy.

4. Wycofanie tekstu z forum:

§ 1. Każdy tekst zamieszczony dobrowolnie przez autora pozostanie na forum zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem – w celach szkoleniowych dla autora jak i innych użytkowników.

§ 2. Administracja portalu nie ma obowiązku usuwać tekstów szkoleniowych.

§ 3. Ze względu na charakter forum, jego ogólnodostępność oraz naturę internetu – każdy zamieszczony tekst szkoleniowy pozostanie wraz z komentarzami i/lub opiniami ogólnodostępny, a dokonana przez autora publikacja jest nieodwracalna w skutkach.

§ 4. Wycofanie tekstu wymagałoby zgody autorów komentarzy/opinii/weryfikacji pod danym tekstem, indywidualnie dla każdego użytkownika, który cytował tekst szkoleniowy w całości bądź jego fragmenty, jako że dokonane sugestie/poprawki/wskazówki stają się częścią procesu szkoleniowego i są bezpośrednio powiązane z tekstem, którego autor pragnął zasięgnąć opinii.

5. Sankcje za niezastosowanie się do regulaminu działu:

§ 1. Niestosowanie się do regulaminu będzie karane ostrzeżeniami (użytkownik dostaje bana po 6. oraz zakaz pisania po 3.). Pamiętaj, że nieznajomość prawa, nie usprawiedliwia jego łamania.Wróć do „Regulaminy działów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości