Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Wojownik

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Wojownik

Postautor: Kruger » pt 09 mar 2018, 11:51

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ah, moje faux-pas.
Trochę szkoda z jednej strony, z drugiej - dobrze świadczy o Tobie, skoro udaje ci się dość plastycznie oddać przeżycia wojownika.

Teraz pojadę, jak na mnie, banałem. Porzuć zabawę, napisz opowiadanie, nie musi być duże, 3,5-5k znaków. Ciekawym.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Wojownik

Postautor: Sarah » pt 09 mar 2018, 12:28

Kruger pisze:Source of the post Ciekawym.

Czy mogę uznać to za komplement? :)
A nie wolałbyś jakiegoś wierszyka?:) Nie mam wprawy w większych formach - mógłbyś się rozczarować :(

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Wojownik

Postautor: Kruger » pt 09 mar 2018, 13:09

No nie wiem, chyba trochę tak.
Widzę, że "umisz w nastrój", ciekawym czy "umisz w fabułę".

Wierszyk?
A kysz, zmoro, a kysz!
Nie wiem jakie sobie stawiasz cele (jakie masz marzenia) pisarskie. Mnie interesuje proza, dlatego o nią pytam.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Wojownik

Postautor: Sarah » pt 09 mar 2018, 13:17

Kruger pisze:Source of the post Wierszyk?
A kysz, zmoro, a kysz!

Wierszyki Ci nie miłe?? No zraniłeś mnie. Prosto w serce. Do krwi :)
Kruger pisze:Source of the post Nie wiem jakie sobie stawiasz cele (jakie masz marzenia) pisarskie.

A no właśnie, tu chyba leży sedno sprawy - wyobrażasz sobie, że nie mam marzeń pisarskich ani wyznaczonych celów?
A jeśli pisanie to tylko forma odpoczynku od nużących zawodowych czynności? A jednocześnie dobry zaczątek ciekawych rozmów?
Co z tym zrobić Proszę Pana? No jak żyć?:)

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Wojownik

Postautor: Kruger » pt 09 mar 2018, 13:51

Wyrosłem. Się pisało, nie powiem, w młodości miałem całkiem bogaty przerób, zwłaszcza gdy byłem nieszczęśliwie zakochany. A nieszczęśliwie zakochany byłem permanentnie.
Teraz poezja zdaje mi się... Fajnie gdy teksty są wieloznaczne, ale poezja jest za bardzo. Wieloznaczna, niedookreslona itd.
A przede wszystkim rzadko opowiada historię (to najczęściej w tekstach piosenek) a ja uwielbiam historie.

Nie myśl, że cię jakoś zdeprecjonuję za brak marzeń i celów. Ludzie nie musza być jednakowi. Jeśli robię wrażenie zdziwionego (trochę jestem) to dlatego, że zapominam, że próbować pisać można z innych powodów niż chęć zostania pisarzem względnie nauczenia isę pisania). Po prostu z taką motywacją dotąd miałem i mam do czynienia.
Jak żyć? Może papryki hodować? :)

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Wojownik

Postautor: Sarah » pt 09 mar 2018, 14:04

Kruger pisze:Source of the post Jak żyć? Może papryki hodować

To ja już wolę wierszyki pisać :)
Albo piosenki :)
A że moje wierszyki zwykle opowiadają historyjkę - może się okazać, że Ci się spodobają, pomimo odganiania się ode mnie niczym zmory jakiejś :P
Poszukaj - może znajdziesz coś co trafi w Twoje gusta :)

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Wojownik

Postautor: Kruger » pn 12 mar 2018, 10:07

Ja nie umiem wiersza ocenić. W prozie widzę że coś jest nie tak, że coś znaczeniowo czy inaczej nie trybi (albo nie widzę, bo redaktorem-polonistą nie jestem).
Wiersz jest wieloznaczny, w wierszu nie widzę. Wiersz mogę pochwalić, że się podoba albo nie. A mi się z wierszy mało co podoba.
Poza tym trzymam się aksjomatu krytycznego, staram się w komentarzach merytorycznie wypowiadać, jeśli dodam że się podoba (lub nie) to jako dodatek. A w wierszu nie umiem być merytoryczny, trzeba by się znać na różnych tam trzynastozgłoskowcach, dytyrambach*, heksakambach* - ja się nie znam, to co będę po próżnicy gadał?

* - nie znam się na poezji do tego stopnia, że nawet te wyrazy zmyśliłem, bo brzmią podobnie do czegoś, co nie do końca pamiętam, a kojarzy mi się z poezją.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Wojownik

Postautor: Sarah » pn 12 mar 2018, 10:15

Kruger,
A myślałeś kiedyś o poezji inaczej? Nie w kontekście oceniania, rozbierania czy ustalania znaczenia metafor?
Czy kiedykolwiek czytając - zobaczyłeś obrazy, poczułeś smutek lub radość. A może coś Cię zatrzymało i uruchomiło w Twojej głowie zupełnie inny ciąg skojarzeń. Adekwatnych do Twoich własnych emocji, uczuć i doświadczeń a niekoniecznie zgodnych z samą treścią wiersza?
Wiersze nie zawsze trzeba oceniać.
Wiersze trzeba poczuć.
I wtedy jest to ta DOBRA poezja :)

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Wojownik

Postautor: Kruger » pn 12 mar 2018, 10:21

Wiesz, ja rozumiem sens poezji, ale:
- jak rzekłem wyżej - mało co z poezji mi się podoba.
- uwielbiam prozę - wiadomo, też nie każdą, ale jednak prozę
- prozę próbuję pisać, czytając cudze teksty uczyłem się (i myślę, ze nadal uczę) wyłapywać błędy we własnych - a poezji nie piszę
- jest tak dużo tekstów prozą do przeczytania, że na poezję (wróć do początku) szkoda mi czasu.

Zaraz nas zamiotą z tego wątku.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Wojownik

Postautor: Sarah » pn 12 mar 2018, 10:24

To mój wątek :) a dyskusja o pisaniu jest zachowana:)
ale masz rację - chodź tu: viewtopic.php?f=23&t=19879&p=216458#p216458
Nie ma tego dużo, tylko kilka słów a Ty mi opowiesz co zobaczyłeś:)

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

Wojownik

Postautor: Eldil » śr 14 mar 2018, 15:12

Napisałem tu odpowiedź, zerknąłem ostatni raz na Twój tekst, i... skasowałem. Okazało się, że nic z tego co napisałem nie ma sensu. Jakbym pisał o zupełnie innym tekście ;) Do tego stopnia go nie czuję :D (Mówienie że nie wie się co powiedzieć jest bez sensu, tłumaczy mnie tylko to, że działam pod przymusem ;) )

Jedyne, do czego mogę się odnieść (i niekoniecznie ma to sens, ale z wielkiej bojaźni przed Sarah, komentuję ;) ):
Sarah pisze:Source of the post Wyczerpany ale szczęśliwy

Oklepany zwrot, psuje dramatyzm reszty.

Widzę też trudność w ułożeniu chronologii. Jest:
1. Nagła eksplozja (choroba)
2. Zwycięstwo i utrata czujności (usunięcie guza w prawym...)
3. Powrót wojny (Hyperdensyjna patologiczna...).
Tyle że czytając, miałem wrażenie, że "teraz" to czas radości i nie mogłem zaskoczyć, dlaczego on jednocześnie się cieszy i czyta kartkę ze złą diagnozą. Czy to powrót do retrospekcji? Ale zgrzyta. Dłuższą chwilę zajęło mi zrozumienie, że zwycięstwo jest czymś z przeszłości, a nowa klęska to teraz.

"Nic nie dzieje się dwa razy w ten sam sposób".
C. S. Lewis

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Wojownik

Postautor: Sarah » śr 14 mar 2018, 15:17

Eldil pisze:Source of the post ale z wielkiej bojaźni przed Sarah, komentuję ):

Pomyliłeś "bojaźni" z "przyjaźni"
i "przed" i "z"

Dziękuję , i spuśćmy już zasłonę milczenia na Wojownika:)
Chodź na poezję:)

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

Wojownik

Postautor: Eldil » śr 14 mar 2018, 17:55

Sarah pisze:Source of the post Chodź na poezję:)

I daj tu palec... :P

"Nic nie dzieje się dwa razy w ten sam sposób".
C. S. Lewis

Awatar użytkownika
elka
Pisarz osiedlowy

Wojownik

Postautor: elka » śr 11 wrz 2019, 22:33

Pozwoliłam sobie poszperać, Sarah, w Twojej twórczości.
Wojownik - już sam tytuł daje do myślenia. Właściwie każdy człowiek wojujący z jakąś chorobą, jest żołnierzem.
Treść tego maleństwa wbiła mnie szczerze mówiąc w fotel. Najpierw szok, kiedy dowiadujemy się o chorobie, później panika i konieczność działania, a na końcu życie z wyrokiem. I tutaj czas jakby stanął w miejscu, chociaż nie pozwala o sobie zapomnieć. Na początku walka z nim, kiedy diagnoza, a później znowu bicie się z myślami, ile tego czasu tak naprawdę pozostało...
Nie czytałam komentarzy, żeby nie psuć sobie obrazu. Ja tak odczytuję, taki obraz zobaczyłam.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Wojownik

Postautor: Sarah » czw 12 wrz 2019, 10:54

elka pisze:Source of the post Nie czytałam komentarzy, żeby nie psuć sobie obrazu. Ja tak odczytuję, taki obraz zobaczyłam.

Bardzo pięknie odczytałaś. Dziękuję :)

Wróć do „Archiwum Miniatur i Drabbli”