Jasna Strona Mocy
Walcz o tytuł "Siewca Dobra 2018"!
Informacje o konkursie :arrow: KLIK

Romie

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Przemek
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Romie

Postautor: Przemek » sob 02 cze 2018, 11:43

Gdybym tak panią poprosił do tańca? Rozkołysał, całując niewinne usteczka... Jak z pucharu spijał słóweczka niech pani szepcze, coraz żarliwiej. Chciałbym upić się miłością. Niewiele potrzeba, by wino zawrzało. Widzę, że pani gorąco, może zdjęłaby odzienie? Chociaż jeden mały fatałaszek. Przecież tak lżej, wygodniej będzie. Proszę pani, pani płonie, a ja już nie mam sumienia, żeby nie ugasić. Kawałeczek po kawałeczku. Moją samotność z pani samotnością złączyć.
Ale co pani te rączki w piąstki... Zresztą nieporadnie tak składa, oj, bo zaraz sobie coś zwichnie! Proszę już zakończyć tę przemoc. Tak się zaaferowała, że nie widzi, jak stoję przed lustrem i rolę ćwiczę?!

„Nie pozwól światu, by mógł mieć coś do ukrycia.
Pamiętaj, że każdy błąd prowadzi do prawdy, a prawda zawsze jest źrenicą życia.”

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Romie

Postautor: P.Yonk » sob 02 cze 2018, 12:24

Podoba mi się. Może nieco interpunkcja w niektórych miejscach. Ale pomysł przedni :) Co ciekawe, puenta nie ma tyle mocy, co pozostała część tekstu. Jest kontrastem, trochę koślawym, ale pasującym.

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"All the signs show that I'll move somewhere soon. I don't know where, but the sky will be blue, and too bright the Sun."

Awatar użytkownika
Przemek
Pisarz osiedlowy

Romie

Postautor: Przemek » sob 02 cze 2018, 16:22

A czemu koślawy kontrast? Wyjaśnij, to sobie go rozpatrzę.
Dziękuję P. Yonk za wizytę :D

Pamiętaj, że każdy błąd prowadzi do prawdy, a prawda zawsze jest źrenicą życia.”

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Romie

Postautor: Kruger » wt 05 cze 2018, 15:07

Ładne.
Nie kocham drabble. Cenię zgrabne używanie polszczyzny, nie chcę popadać w egzaltację, ale kocham ładny styl, niemniej jednak, bardziej szukam treści. A w drabblu treści szukać próżno - w sensie jakiejś bardziejszej fabuły.

Ale musze przyznać, że tu ci Przemku bardzo ładnie to wyszło. Jak na ograniczoną ilość słów, treściowo całkiem zgrabny obrazek.
Nie bardzo rozumiem to lustro, nie bardzo rozumiem przez to całą sytuację. W tym znaczeniu podpisuję się pod P.Yonkiem, reszta ma moc, lustro niezrozumiałe dla mnie.

Mi wyszło 102 słowa, tak zwracam uwagę, jeśli to miał być drabble.

Awatar użytkownika
Iwar
Pisarz osiedlowy

Romie

Postautor: Iwar » wt 05 cze 2018, 16:59

Kruger, lustro zdaje mi się zwrotem całej akcji w kierunku podmiotu - 'proszący do tańca' i 'pani' to ta sama osoba. Przynajmniej ja sobie tak to odczytuję. I w takiej wersji, widzę tu ładną klamrę.

Przemek, zgrabna miniatura, przypadła mi do gustu.

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Romie

Postautor: P.Yonk » wt 05 cze 2018, 18:56

Przemek pisze:Source of the post A czemu koślawy kontrast?
Nie wiem Przemek :) Nie umiem tego wyrazić. Rozumiem zamysł, zresztą napisałem, że pasuje. Coś mi tylko zgrzyta, ale to jak zapach przygotowanej potrawy: ładny, apetyczny, ślinka cieknie, a jednak jakaś nuta nie pasuje. Tylko która?
Przemek pisze:Source of the post Tak się zaaferowała, że nie widzi, jak stoję przed lustrem i rolę ćwiczę?!
Może to kwestia samego zdania, gdyby było:
"Zaaferowana nie widzi, że przed lustrem rolę ćwiczę?"
Nie wiem, bo wydaje mi się, że bohater i odbicie to jedno, a jest trzecia osoba, która to widzi i się złości. Nie wiem. :)

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"All the signs show that I'll move somewhere soon. I don't know where, but the sky will be blue, and too bright the Sun."

Awatar użytkownika
Przemek
Pisarz osiedlowy

Romie

Postautor: Przemek » wt 05 cze 2018, 23:58

Kruger, Iwar, P.Yonk, dziękuję za komentarze.

P.Yonk pisze:Source of the post "Zaaferowana nie widzi, że przed lustrem rolę ćwiczę?"

Chyba faktycznie to zdanie lepiej brzmi.

Bohater ćwiczy rolę przed lustrem, ale w pobliżu jest jeszcze kobieta, która myśli, że to do niej kieruje on swoje słowa, a on na koniec wyprowadza ją z błędu. Nie tą Romą jest zainteresowany - nie kobietą, a Romą teatrem.

"od kobiet wolę teatr, chociaż czasem kobiety odstawiają teatr." - myślałem żeby jeszcze to zdanie zamieścić, ale zrezygnowałem.

Added in 1 hour 37 minutes 52 seconds:
ps. bohater po prostu robi z tej kobiety idiotkę. Wystarczy znaleźć się w pomieszczeniu z lustrem i zacząć prowokować niewiastę, która jest w pobliżu - taki tak to nazwijmy prank przedwojenny.

Awatar użytkownika
Kareen
Pisarz domowy

Romie

Postautor: Kareen » sob 30 cze 2018, 10:37

Tekst całkiem przyjemny, ma klimat mimo tak krótkiej formy. Jednak mnie też trochę nie gra zakończenie, zastanawiałam się, czy to tylko o odbicie w lustrze chodzi, czy prócz lustra jest tam jeszcze kobieta - dopiero przeczytanie komentarzy dało mi odpowiedź. Klamra wydaje mi się nie do końca jeszcze dopracowana, coś tu brakuje, coś co nadało by jej większej wyrazistości i odrobiny przejrzystości, że tak się wyrażę. ;) Aczkolwiek w chwili obecnej trudno mi sprecyzować, co ewentualnie można by zmienić/dodać.

Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Figiel
Pisarz domowy

Romie

Postautor: Figiel » sob 30 cze 2018, 13:05

Krótkie to, a jakie uwodzicielskie:) Zgrabniutkie, figlarne, uśmiech nie spełzał mi z twarzy.
Ale również wyłożyłam się na puencie, zwyczajnie nie załapałam, zrozumiałam dopiero po wytłumaczeniu. Niemniej klimacik monologu - miodzio. Podoba się jak diabli:)

Awatar użytkownika
Kreator
Pisarz domowy

Romie

Postautor: Kreator » sob 30 cze 2018, 15:33

Mnie się podoba, nawet muszę przyznać że wywarłeś na mnie wrażenie
Przemek pisze:Source of the post Proszę już zakończyć tę przemoc

A może:
proszę zaprzestać tej przemocy!

Zresztą nie mnie to poprawiać, całość i tak brzmi bardzo poetycko. Gratki : )

Awatar użytkownika
Przemek
Pisarz osiedlowy

Romie

Postautor: Przemek » ndz 01 lip 2018, 23:33

Kareen, Figiel, Kreator,

dziękuję za odwiedziny,

Kreator pisze:Source of the post proszę zaprzestać tej przemocy!

brzmi faktyczne lepiej

pozdrawiam

Wróć do „Miniatura literacka”