Jasna Strona Mocy
Walcz o tytuł "Siewca Dobra 2018"!
Informacje o konkursie :arrow: KLIK

szukamy Cytatu Turnieju

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Faraon » czw 12 lip 2018, 12:21

Czy mądre, czy istotne, czy zabawne, czy babolaste... nie ma znaczenia! Ważne, żeby Wam się spodobały. Wybieramy Cytat Turnieju!

Wypisujemy propozycje w tym temacie, pamiętając o dodaniu numeru Bitwy oraz autora (litery).

Na autora zwycięskiego cytatu czeka upominek specjalny: karta z wydrukowanymi... Złotymi myślami! :waryjaci: Oraz książka. :D

Jeszcze pomyślimy czy będą to wszystkie "złote myśli", czy część, czy sam zwycięzca zdecyduje które.
Zobaczymy także, ile zbierzemy nominacji i wtedy zastanowimy się: preselekcja czy wrzucamy całość do jednej ankiety.

Awatar użytkownika
Godhand
Junior Admin
Junior Admin

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Godhand » czw 12 lip 2018, 12:45

Dwa bardzo podobne i w dodatku z tej samej bitwy - strasznie zapadły mi w pamięć.

Cytat 1

Bitwa 14 tekst III pisze:Teraz, pół wieku później, wnuczka tamtego studenta w każde wakacje jeździ po Europie, szukając prawdziwej katedry z odpowiednio wysoką i ostrą wieżą. Taką, która mogłaby zmusić Boga, żeby wreszcie przestał śnić i spojrzał w dół. W Barcelonie jej nie ma, tego Laura jest już pewna. Wciąż zerka na ekran smartfona. Jej słowa po prawej lśnią na czerwono, słowa Wiki po lewej są szare jak stygnący popiół. Obie wiedzą, że na smartfonie Wiki w Warszawie jest odwrotnie, Wiktoria siebie widzi na czerwono, a Laurę – szarą i daleką, jak za mgłą.

Cytat 2

Bitwa 14 tekst II pisze:Kaśka wraca po dłuższej chwili. Paweł wstaje i tym razem próbuje przytulić ją, dinozaurem wdrapując się na ramię żony i mówiąc zmodulowanym głosem, zarezerwowanym dla wymarłych gadów, że bardzo ładnie pachnie. Udaje mu się nawet wywołać śmiech, choć zdaje się ściśnięty, jakby to ona miała teraz w gardle ludzika lego. A potem, kiedy siadają przy Maksie, robią to z dwóch stron. Paweł cieszy się, że jego syn jest cały i zdrowy z prawej, Kaśka z lewej.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Navajero » czw 12 lip 2018, 12:58

W sumie to dobrze jak dziecko jest zdrowe z lewej i prawej strony :)

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Eldil » pt 13 lip 2018, 14:15

Warto uściślić:
Godhand pisze:Source of the post mam nadzieję, że Autorom komentarzy też można

Bo miałbym propozycję:

Cytat 3

Faraon pisze:Source of the post Turniej już nie wybacza porażek, ale dziękuję za dzielną walkę zawodnikom D, N i O!

Podłe, ale zabawne :lol:

System crash down. Out of order.

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Faraon » wt 31 lip 2018, 12:22

Cytat 4

B nominuje pisze:"Ucz mnie!" - P.Yonk.

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: P.Yonk » wt 31 lip 2018, 13:52

Faraon pisze:
B nominuje pisze:"Ucz mnie!" - P.Yonk.
Nie wiem co powiedzieć. Rozumiem, że w kategorii "babolaste" :P. Jak na razie zgłoszono więcej cytatów z komentarzy, niż samych tekstów. Bardzo ciekawe. ;)

Faraon_edit: Waryjaci tu rządzą. :mrgreen:

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"All the signs show that I'll move somewhere soon. I don't know where, but the sky will be blue, and too bright the Sun."

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Eldil » ndz 05 sie 2018, 20:47

Wystarczyłoby przypomnieć fragmenty, którymi się przerzucaliśmy w trakcie turnieju.

Opuściliśmy swoich ulubieńców :)

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Faraon » ndz 05 sie 2018, 21:00

Właśnie, a został tylko tydzień na nominacje! Panie :atakbuziakow: , Panowie 8) , do dzieła!

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: P.Yonk » ndz 05 sie 2018, 21:15

Cytat 5

Bitwa 9, S
– Obawiam się, że nie możesz tego zrobić, Dave.

"All the signs show that I'll move somewhere soon. I don't know where, but the sky will be blue, and too bright the Sun."

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: P.Yonk » pn 06 sie 2018, 08:53

Nie wiem, czy to za bardzo nie odbiega od założeń konceptu zgłaszania cytatów. Najwyżej zostanie moja nominacja odrzucona. Jednak, ponieważ zgadzam się całym sercem, nominuję wypowiedź Godhand'a:

Cytat 6

Tak, czy inaczej - gratulacje dla wszystkich! S napisał świetny tekst, wznosząc się na wyżyny wyobraźni, chwała mu, jednak serce mam przy B.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Sarah » pt 17 sie 2018, 16:18

BITWA 19 - TEKST B ( CYTAT TURNIEJU)

Cytat 7 :

Nikt nie musi znać jakiejś Antygony albo Elektry! Albo „Sonaty Księżycowej” czy tego, jakiegoś tam Dalego, czy jak mu tam! Ja nie muszę! I żadnych słowników też nie muszę!

Cytat 8 :

Jaki znowu Fitzgerald? Jaka fraza? Znowu zaczynacie z jakimiś szyframi? To niegrzeczne! Jesteście niekulturalni! Zapomnieliście? Ma mi się! Mi się ma! Mi! Ja mam kasę! Dziesięć złotych! No!

Nie jestem w tym wieku, kiedy nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Godhand
Junior Admin
Junior Admin

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Godhand » pt 17 sie 2018, 17:28

Cytat 9

B w bitwie 19 pisze: Gdy ocean jest spokojny, tafla lustra lśni sobie cichutko, lecz kiedy uderzy wiatr, spomiędzy fal wyłaniają się przejrzyste grzywy pędzących rumaków. Rycerze wznoszą do boju przezroczyste miecze, trwają tak sekundę i zaraz znikają, a ich szyszaki rozpryskują się fontanną rozchichotanych kropel. Oto, czym jest bitwa – nieustannym uderzaniem wody o brzeg.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Wróć do „Plebiscyty”