Kto otrzyma brązowy medal?
Bitwa nr 19: B v E TRWA!

Temat: Bitwa, która wygrała sama siebie

Ilość ocen na ten moment: 6.
Przyjmowanie ocen trwa do 21.08.2018 godz. 23:59.

"Do zobaczenia" i podziękowania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » wt 17 lip 2018, 00:58

! Wiadomość z: Faraon
Zawodnicy, którzy pożegnali się z Turniejem oraz zostali odgadnięci w Giełdzie nicków, oto miejsce dla Was! Inni uczestnicy mogą z ukrycia podsyłać przekazy na weryfikatorium@gmail.com lub poprzez Prywatną Wiadomość bezpośrednio do mnie.

F pisze:Mnie nie darowali konserw dziecięcych :roll: A co tam. Jeśli za parę lat będą pamiętać jakikolwiek tekst z tego turnieju, to ten z peklowanymi dziećmi 8)

! Wiadomość z: Faraon
Uwaga, TVWM :arrow: komunikat specjalny:

https://youtu.be/RY1L353uMTs

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Ależ walka! Co tu się wyprawia!?

Postautor: ancepa » wt 17 lip 2018, 13:32

Przesłuchałam wywiad z zawodnikiem A i... cóż, przecież nie poznam po głosie kto to. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » czw 19 lip 2018, 22:13

To był mój pierwszy w życiu turniej literacki :)Faraon, jestem Ci wdzięczna za zaproszenie do 16- tki :)
Dziękuję jeszcze jednej osobie, która pomimo moich wielu wątpliwości, nie wątpiła, że dam sobie radę z tym wyzwaniem. :*
Tak tak, wszystkie 4 opowiadania w ToPA - to moje jedyne, pierwsze i zapewne ostatnie - dłuższe niż 100 słów, teksty :)
Kilka słów o tej mojej "cudownej" czwórce.
Pierwszy turniejowy tekst - 4 pory zapomnienia - niespodziewanie dla mnie samej, rozrósł się znacząco poza limit 5 tys znaków.
I jak słusznie zauważyło kilka osób - ostatnia część była trochę ucięta lub zbyt zagmatwana.
Miała być bowiem przejściem do kolejnego opowiadania (już na drugą turę) - ale w tym zamyśle ubiegł mnie B więc moja Natalia została się taka niedokończona:) B - zemsta jest słodka
@ Misieq79, dziękuję, że doceniłeś mój medyczny wątek, choć procedury w naszych szpitalach , nieco się różnią :P
Moje drugie "cudo" Żył jak pies i zdechł jak pies - czyli Kali - zebrała nad wyraz przychylne opinie:) I bardzo wam za nie dziękuję:)
Obyś nigdy nie musiał zwyciężyć- tu widziałam sprzeczne głosy. Wyjaśniam więc - to nie była "zapchaj dziura" ani tekst na przegraną:) Była to, bardzo starannie przemyślana, opowieść o Weryludku, do którego natchnieniem był @ Eldil, . Bardzo Ci dziękuję za wszystkie nasze rozmowy i przepraszam, że tak bezwstydnie wykorzystałam Twoje pomysły.@ ancepa, - Ciebie przepraszam, za zmianę nicka - celowe wprowadzanie w błąd kosztuje punkt :P ale brałam to pod uwagę.
Tekst o Księżycu nie spodobał się tak bardzo jak Kali czy Weryholik , trudno, przebolałam :) Jedno tylko zdanie wyjaśnienia - wszystkie użyte w tekście informacje o Korei - były cytatami z PUBLICYSTYCZNYCH artykułów prasowych lub internetowych.@ uniwers ,za "promienie radioaktywne" punkt powinieneś odjąć dziennikarzom :P

I jeszcze prywata do @ Krugera , - napisałeś mi kiedyś, że w emocje umiem, a chciałbyś zobaczyć czy umiem w fabułę. Wiem, na kolana Cię nie powaliłam, ale jak na debiut wyszło chyba przyzwoicie?:P)))

Jestem zadziwiona, że nie odpadłam jako pierwsza. Jestem zachwycona, że odpadłam tuż przed ćwierćfinałem.
Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos.
I szczęśliwa wracam do swojej poezji :)

PS. Prawdziwe Kobiety wybaczają, ale nigdy nie zapominają..
a zemsta bywa słodka... ;>

Nie jestem w tym wieku, kiedy nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Wolha.Redna
Pisarz pokoleń

Postautor: Wolha.Redna » pt 20 lip 2018, 17:48

Mam miejsce, to zabiorę głos. Dziękuję serdecznie za zaproszenie do wzięcia udziału w zabawie. Odpadłam już po trzeciej bitwie, jestem zaskoczona, że tak późno ;)
Największą frajdę mam z faktu, że nikt nie odgadł, że ja to ja - znaczy się, potrafię pisać inaczej - gdy chcę, a tym razem chciałam. Mroczne cienie, zabójstwa stryjów, psychozy itd. - dałam upust temu aspektowi mojego "ja". I cieszę się, że niektórzy docenili mój może trochę dziwaczny humor. Do tej pory pisałam raczej bez humoru, poruszałam poważne tematy, a tutaj stwierdziłam, że całkowita anonimowość w zacnym, dużym gronie daje mi wiele swobody, żeby pójść na całość, co też zrobiłam. Najbardziej zadowolona jestem z tekstu o stryjach, to był eksperyment, który chcę rozwijać. Najmniej zadowolona jestem z tekstu o psychozie.
Największy smutek mój bierze się stąd, że niskie oceny tekstu "Co pozostało z króla" wzięły się właściwie z pomyłki szanownych oceniających. Istnieją choroby prionowe, które rozwijają się dość szybko - choćby choroba Creutzfeldta-Jacoba. Niestety, nie mogłam się bronić, bo ryzykowałam ujawnienie się. No ale serio się zdenerwowałam, jak czytałam oceny. Tyle grzebania w internetach, porównywania danych itp. - a ludzie pobieżnie rzucili okiem i "Nieee, pomyłka!". Nosz. Ale co się dokształciłam, to moje ;)
Dziękuję raz jeszcze.

"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, aby im okazać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi". Pratchett

"Dłubanie w źle wysmażonym kotlecie jest mało rozwojowe" by Rumcajs

Awatar użytkownika
Kruger
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Kruger » pn 23 lip 2018, 11:59

Sarah, umisz, umisz.
Dwa pierwsze testy mi nie podchodziły gatunkowo, ale zręby fabuły są. Za to Weryholik - majstersztyk. I żeby było śmiesznie, ten najmniej emocjonalny tekst jest najfajniejszy treściowo :)

Bardzo mi się podobały dwa pierwsze teksty Wolhej, z 1 i 5 bitwy. Tekst z 10 niezbyt, może poszłaś w swój klimat bardziej, ale mam nieodparte wrażenie że fabularnie to znaczyło - na łatwiznę. Klimat jest, ale treść nie porywa.
Szkoda, że odpadłyście, ale ktoś musi.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » pn 23 lip 2018, 12:02

Kruger pisze:Source of the post Sarah, umisz, umisz.

No być nie może :) Puchnę z dumy i zadowolenia :)
Dużo mi to dało - bo wiem, że mogę :) A jednocześnie mam tę cudowną świadomość, że już nie muszę:)
Dziękuję:)

Nie jestem w tym wieku, kiedy nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Postautor: P.Yonk » czw 02 sie 2018, 18:54

Z całego serca chciałem podziękować Wam Werymaniacy za oceny, za czas poświęcony na czytanie, a nawet sporo dyskusji (bitwa barażowa). Ale przede wszystkim Faraonowi łaskawie nam panującemu za wysłanie zaproszenia. To był bardzo miły moment, zostać uznanym godnym, by wziąć udział w tak renomowanej imprezie :D

Chciałem też odpowiedzieć kilku szanownym WeryRecenzentom, że kawa zanurzona w ciastku to zabieg specjalny z mojej strony i wcale nie tak odległy od rzeczywistości. Kiedy się zastanowić. Gdy ciastko wkładasz do kawy, to ciastko nasiąka kawą, a nie kawa ciastkiem :D

Pozdrawiam i dziękuję. To była i jest fantastyczna zabawa. I zaszczyt. :)

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"

Awatar użytkownika
Chii
Dusza pisarza

Postautor: Chii » sob 04 sie 2018, 15:12

To teraz kilka słów Ode mnie. :) O!

Założyłam sobie dwie rzeczy przed przystąpieniem do turnieju: że będę się ukrywać za wszelką cenę i że nie będę pisać tak, by spodobać się większości (i chyba wygrałam w obu kategoriach :D). Trochę to też było dla mnie pole do eksperymentu - co działa, co nie działa, co się podoba, a co nie.

Przy tekście 1 - Zmierzch epoki umysłu - bardzo chciałam się zakamuflować i napisać coś kompletnie nie swoim stylem. Nie sprawdziło się. Uważam, że tekst był taki sobie, ale mnie ukrył.

Przy tekście 2 i temacie 2 straszliwie się męczyłam - Pierwszy list z piekła. Po wpisaniu w Google wyskoczył mi list Kuby Rozpruwacza, ale w to nie poszłam, bo wydało mi się za proste. Jak widać - ktoś inny również wpadł na Kubę. Forma eksperymentalna, trochę bardziej moja, ale wciąż chciałam się za nią schować. Też średniak, ale po zmianie gatunku mógłby być ok.

Tekst 3 - Obyś nigdy nie musiał zwyciężyć. Tu myślałam do ostatniej chwili. Aż poszłam na spacer i wymyśliłam. I tu moje założenie: idę totalnie po swojemu, nie ukrywam się.
K to była Kordelia z Króla Leara, bo trwała przy swoim, co na końcu ją doprowadziło do zguby. Nie znam dziejów Klitajmestry, ale może też by pasowała. Najprościej było wygooglować odpowiedź, bo w 4 tekstach posługiwałam się cytatami. Tylko w Medei nie użyłam cytatu, więc dla ułatwienia użyłam jej imienia, co miało z kolei ułatwić znalezienie kodu do reszty. I wielkie brawa dla WeryKlawejRecenzentki5, bo udało jej się to wszystko rozszyfrować! :) Już myślałam, że polegnę z tą zagadką i nikt na to nie wpadnie. Kod był prosty: mówi kobieta do mężczyzny z rodziny + archetyp literacki. I bardzo mnie to cieszy, że są tacy, którym się chce bawić w łamanie kodów. Bo dla większości tekst był po prostu niezrozumiały, co w konkursach przeważnie oznacza przegraną. I to też jest ok. :)

Trochę mi źle z tym, że za każdym razem przekraczałam deadline i robiłam wszystko na ostatnią chwilę. I muszę nad tym popracować, choć jak na mój ówczesny stan mentalny, to i tak wyszło ok. Bardzo ciekawe było ocenianie przez czytelników. I też jakieś tam wnioski z tego mam.

W każdym razie wielkie dzięki za zabawę i oceny! ;)

Kotlet.

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » ndz 05 sie 2018, 12:06

Chii pisze:Source of the post Trochę mi źle z tym, że za każdym razem przekraczałam deadline i robiłam wszystko na ostatnią chwilę.

W takich przypadkach (lub przekroczenia limitu znaków) najczęściej kontaktowałem się z konkurentami, było prawo veta - tym większy szacunek za wzajemną wyrozumiałość. :waryjaci:
Przy okazji, mogę dodać ciekawą zależność na tym Turnieju: kto przekraczał termin lub limit znaków, raczej nie wygrywał. ;)

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Dusza pisarza

Postautor: Czarna Emma » ndz 05 sie 2018, 12:50

Skoro już zostałam zdemaskowana... Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować Administracji za zaszczyt, jakim był udział w Turnieju! :D Mail z zaproszeniem do Szesnastki czytałam trzy razy, myśląc, że w końcu nadejdzie sprostowanie: "Przepraszamy, pomyłka". Lecz czas mijał, a informacji nie było, trzeba było coś pisać. Przyznam się: wiele pisałam na ostatnią chwilę, mając jedynie szkic pomysłu, zaś ostatni tekst na "Teorię lotu pióra" napisałam po wizycie u okulisty - stąd rażąca ilość błędów, za które bardzo przepraszam, ale... zwyczajnie ich nie widziałam. :oops:
Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na moje teksty i pozwolili mi dotrwać do Baraży!
Merci, merci, merci! <kłania się>

- Mniejsza o to, o cóż panom chodzi?

- Nie mniejsza - jako człowiek oblatany w najlepszych towarzystwach, z ukończoną szkołą tańców nowoczesnych i figurowych, zawsze robię wszystko a propos i wytrzymuję najcięższe nawet artykuła salonowego kodeksu karnego. Ale o wiele mnie kto niemożebnie podgrymasza, łobuz się robie i z samem sobą wytrzymać mnie trudno.

z "Wiecha"

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

Postautor: Rubia » ndz 05 sie 2018, 13:04

Czarna Emma, po pierwszej Twojej bitwie myślałam, że tekst napisała Adrianna. A to wcale nie jest złe skojarzenie, uwierz mi :D Po kolejnym zmieniłam zdanie. Rozpoznanie po tekście, nie po zagadce, to dobry prognostyk na przyszłość, n'est-ce pas? :D

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Dusza pisarza

Postautor: Czarna Emma » ndz 05 sie 2018, 13:15

Rubia pisze:Source of the post Rozpoznanie po tekście, nie po zagadce, to dobry prognostyk na przyszłość, n'est-ce pas? :D

Bien sûr, a przynajmniej taką mam nadzieję. :D

- Mniejsza o to, o cóż panom chodzi?

- Nie mniejsza - jako człowiek oblatany w najlepszych towarzystwach, z ukończoną szkołą tańców nowoczesnych i figurowych, zawsze robię wszystko a propos i wytrzymuję najcięższe nawet artykuła salonowego kodeksu karnego. Ale o wiele mnie kto niemożebnie podgrymasza, łobuz się robie i z samem sobą wytrzymać mnie trudno.

z "Wiecha"

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Giełda nicków

Postautor: Sepryot » sob 11 sie 2018, 21:00

Dzięki za uwalenie mnie W ANKIECIE, serio XD

To mnie najbardziej boli, że wszystko wygrałem, a odpadłem :D Ale dziękuję serdecznie za propozycję i udział, było fajnie, a Faraonowi dodatkowo za cierpliwość do poślizgów terminowych i kręcenia nosem!

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Postautor: ancepa » ndz 12 sie 2018, 13:05

Sepryot, wracasz na forum czy tylko przejazdem? :)

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Bartosh16 » ndz 12 sie 2018, 22:55

I ja dziękuję za zaproszenie, z którego nie dane było mi skorzystać.
Dziękuję również osobom, które założyły, że któryś z tekstów jest mój. To zaszczyt.
Jeśli pojawi się okazja, to wystartuję na następnym turnieju :)

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Wróć do „Turniej o Puchar Administratora 2018”