Kto otrzyma brązowy medal?
Bitwa nr 19: B v E TRWA!

Temat: Bitwa, która wygrała sama siebie

Ilość ocen na ten moment: 6.
Przyjmowanie ocen trwa do 21.08.2018 godz. 23:59.

Dziennik Aktegev

Dzienniki regularnego pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Dziennik Aktegev

Postautor: Aktegev » czw 09 sie 2018, 14:50

Trzy miesiące przekładałam ten moment na jutro, jednak już dość, zaczynam nowe. Zaczynanie to oczywiście żaden wyczyn, bo liczy się tekst skończony, ale zakładam dzienniczek z nadzieją, że trochę mi to kończenie ułatwi – przekonałam się poprzednio, że spowiedź ze znaczków działa na mnie mobilizująco. Robiłam to na grupie FB, ale o tyle niewygodne, że trudno później znaleźć komentarze i wyciągnąć średnią. A na tym też mi zależy: chcę wiedzieć jakie wyjdzie tempo.

Celem jest powieść na 580-600k
Planuję pisać od poniedziałku do piątku, minimum 3k znaków dziennie. Ale... Ze względu na specyfikę mojej pracy najbliższe miesiące zapowiadają się na luźne, więc trzy dni w tygodniu usiądę do pisania na przynajmniej sześć godzin. Taki eksperyment, jak szybko odpadnę od klawiatury ;)
Drugim wyzwaniem jest powstrzymanie się od poprawiania w kółko fragmentów, przed ukończeniem całości. Bardzo mnie też ciekawi, co okaże się trudniejsze: pisanie nowymi bohaterami, czy starymi z uwzględnieniem zmian, które zaszły.

Co jeszcze? Strukturę mam opracowaną (i mam nadzieję, że lepiej niż poprzednio), mam też notatki do kluczowych scen, w sumie 89k tekstu. Nie zamierzam jednak na nich pisać, tylko od czasu do czasu ściągać mniej koślawe zdania.

Chyba tyle. Będę raportować raz w tygodniu.

Awatar użytkownika
ithilhin
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Dziennik Aktegev

Postautor: ithilhin » czw 09 sie 2018, 15:03

Powodzenia! Trzymam kciuki! I podziwiam przygotowanie.

gosia

me@Szortal
Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Dziennik Aktegev

Postautor: Romecki » czw 09 sie 2018, 15:06

Lajk na zachętę :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Wróć do „Maraton pisarski”