NAJLEPSZAMINIATURAMARCA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY :text-link: TUTAJ :!:

Hitlerowskie. Psychopaci są wśród nas

Miniatury - krótkie teksty, stanowiące zamkniętą całość.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Tomek Bordo
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 1

Postautor: Tomek Bordo » śr 18 mar 2020, 01:14

Obudziłam się jak zwykle wtedy, gdy pies zaczął mnie gryźć w śmierdzący duży palec u nogi, a nad horyzont wyszło porannego słońce. Wstałam, ziewnęłam i przetarłam oczy. Był poniedziałek, godzina siódma rano. Zrzuciłam kołdrę i poszła na dolne piętro. Spoglądnęłam przez okno na ogród sąsiadów. Następnie nasypałam sobie płatków do miski i zaczęłam jeść, słuchając jednocześnie w radiu wiadomości o koronawirusie.
I wtedy mnie olśniło

Poznałam swoje powołanie

Odkryłam, że tak naprawdę nie chcę być anonimowa

Chcę, by ten świat mnie zapamiętał

Do kuchni przyszła moja córka, Agnieszka, by się pożegnać przed wyjściem do szkoły. Niewiele myśląc chwyciłam ją za włosy i wcisnęłam jej głowę do blendera. Krew tryskała na wszystkie strony, a ja się śmiałam. Upajałam się tą piękną chwilą. Potem wyjęłam z szafki nóż i pobiegłam na górę. Tam był mój syn, Robert. Kazałam mu ściągnąć spodnie. Następnie odcięłam mu jądra nożem i wepchnęłam do ust, nie zważając na krzyki bólu. Udusiłam go własnymi genitaliami. Oczywiście szarpał się, ale nie miał szans.Później udałam się do garażu, gdzie była nasza kosiarka. Pojechałam na niej do Nowaków i zabiłam Nowaka przejeżdżając po nim. Potem zabiłam przejeżdżając kosiarką jeszcze kilka przypadkowych osób. Aż w końcu złapała mnie policja. Teraz piszę to z aresztu i czekam na proces. Jednak chęć zabijania jest zbyt silna. Silniejsza nawet niż chęć życia. Dlatego właśnie skręcam pętlę z koców.

KONIEC

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Misieq79 » czw 19 mar 2020, 16:58

Lepiej gdybyś zamiast wrzucać na chybcika poleżakował tekst i przeczytał kilka razy, żeby wychwycić babole. Np te:
Tomek Bordo pisze:Source of the post a nad horyzont wyszło porannego słońce.
Zrzuciłam kołdrę i poszła na dolne piętro

Tomek Bordo pisze:Source of the post wcisnęłam jej głowę do blendera

Musiała mieć po zbóju blender.
Tomek Bordo pisze:Source of the post odcięłam mu jądra nożem i wepchnęłam do ust, nie zważając na krzyki bólu. Udusiłam go własnymi genitaliami.

Raczej się wykrwawił, jądra nie są duże.
Tomek Bordo pisze:Source of the post Pojechałam na niej do Nowaków i zabiłam Nowaka przejeżdżając po nim. Potem zabiłam przejeżdżając kosiarką jeszcze kilka przypadkowych osób.

Ale taką pchaną? A kabla starczyło?

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
Isabel
Dusza pisarza

Postautor: Isabel » czw 19 mar 2020, 17:30

Zapewne autor chciał wywołać tym tekstem emocje u czytelników. I u mnie wywołał - uśmiałam się jak norka :D
Tomku, sorry, ale to jest tak złe, że aż komiczne...

Misieq79 pisze:Source of the post Tomek Bordo pisze:
Source of the post Pojechałam na niej do Nowaków i zabiłam Nowaka przejeżdżając po nim. Potem zabiłam przejeżdżając kosiarką jeszcze kilka przypadkowych osób.

Ale taką pchaną? A kabla starczyło?

Może miała spalinową, z własnym napędem ;) Albo w ogóle kosiarkotraktorek...

Added in 14 minutes 2 seconds:
Chociaż, jest jedno, co autentycznie mi się w tym tekście spodobało:
Tomek Bordo pisze:Source of the post Jednak chęć zabijania jest zbyt silna. Silniejsza nawet niż chęć życia. Dlatego właśnie skręcam pętlę

W tym jest potencjał. Tylko, niestety, bezlitośnie zamordowany wykonaniem...

Dobra architektura nie ma narodowości.
s

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

Postautor: Jason » czw 19 mar 2020, 18:21

Weź sobie mały arbuz, taki wielkości głowy i spróbuj go włożyć do blendera.

Ludzie potrafią oddychać przez nos.

Przyjrzyj się kosiarkom, nawet takim dużym jak traktorki ogrodowe. Jeśli poprosisz kogoś by się położyć, a ty będziesz próbował na niego wjechać (może trzeba będzie popchnąć z tyłu), to może uda się kogoś nią uszkodzić. W przeciwnym wypadku lepiej wziąć jakąś lżejszą i bić nią ludzi.

Ten tekst rozłazi się na podstawowym poziomie, czyli logiki wydarzeń. Wyszła Ci jakaś dzika groteska, w którą spokojnie możesz wrzucić przelatujące nisko wieprzki i kosmitów pytających ze spodka o drogę, a tekst pozostanie tak samo (nie)realistyczny jak jest.

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Awatar użytkownika
slacker!
Pisarz domowy

Postautor: slacker! » czw 19 mar 2020, 19:24

Kobiety raczej rzadko stają się psychopatycznymi morderczyniami, więc to jest nietypowe. Cała reszta to szablon. Zaczyna się od wstania z łóżka i codziennych czynności. Później całkowicie nierealistyczna scena mordu. Na zakończenie niejednoznaczna, dosyć niejasna puenta. Myślę, że jak się postarasz wyjdzie coś o klasę lepszego.

Awatar użytkownika
Hardy
Pisarz osiedlowy

Postautor: Hardy » czw 19 mar 2020, 20:41

Jeżeli opek miał zaszokować, to nie mnie. W horrorze ważne jest stopniowanie napięcia, a nie tylko zwykły natłok wrzuconych jednocześnie obrazów. Czasem ten natłok powoduje efekt odwrotny od zamierzonego przez autora.

Dla mnie nie ma tu żadnego nastroju grozy. Ot, zbiór naprędce wrzuconych "straszności".

Do tego dużo literówek. Tekst wygląda na pośpiesznie napisany i tak wrzucony, bez sprawdzenia.

Wróć do „Miniatura literacka”