Najlepszy tekst lipca!

2009-08-17

    Został wybrany! Właściwie; zostały wybrane. Otóż w tym miesiącu, aż dwa opowiadania zostały okrzyknięte tekstami miesiąca. Comiesięczna rywalizacja zakończyła się wygraną MARELA tekstem „Dołek” oraz sleepyhead tekstem „Rządy w Śmieciolandii”. 
    Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do następnego głosowania!

Dołek


„Udało mu się stworzyć pasjonującą historię, którą chciałem jak najszybciej przeczytać. Cały czas przewijają się postaci drugoplanowe. Nie stara się opisać nieistotnych szczegółów, tylko krótko je charakteryzuje - doskonały zabieg. Wokół głównego bohatera przetacza się cały korowód więziennych tułaczy, a za każdym z nich wlecze się jego historia, a wszystko to podane w sposób niesłychanie wyrazisty i naturalny. Kawał dobrej, pisarskiej roboty.”

Maladrill, weryfikator.


 „Świetne opowiadanie. Wciąga od pierwszych zdań. To chyba jedyne tak długie opowiadanie, które przeczytałem w całości na tym portalu.”

padaPada, pisarz osiedlowy.


„Imponuje mi styl: rwany, cięty, spięty do granic możliwości, minimalistyczny, płynny. Ogromne wrażenie zrobiła sama historia, która gna do przodu, nie daje chwili wytchnienia i zamyka się tak kontrastowo, jak to tylko możliwe - jest wielka niepewność, niewiadoma, i strach bohatera, który czuje co chwilę. Bohater jest geniuszem, nakreślonym od razu – postawiony  w sytuacji i konsekwentnie przeprowadzony przez cykl więzienny, okraszając opowieść błyskotliwymi refleksjami, spostrzeżeniami. W morzu plusów nie można zapomnieć o nazewnictwie i gwarze - została użyta w tak naturalny sposób, że zlewa się z tekstem i staje się oczywista oczywistością.”

Martinius, weryfikator.


Rządy w Śmieciolandii

„Teks polityczny robi wrażenie. Tak po polsku i o Polakach. Jasne było że, nikt nie posłucha doświadczenia i inteligencji, a wygra ten co obiecuje najwięcej, mimo że i tak wszyscy chcieli rządzić. Bardzo fajny utwór.”

Obłuda.T, umysł pisarza.


„Fajne poczucie humoru, tekścik lekki i przyjemny. Perełka. Niezły odpał po wszystkim, co dziś przeczytałam.”

Łasic, weryfikator.”Ciekawy tekst. Logicznie ułożony i utrzymany w miłej, przyjemnej atmosferze.”

Edd, umysł pisarza.   


„Bardzo mi się podobało - dobry styl, ciekawy pomysł. Groteska i humor w doskonałych proporcjach. Czytając dziesiątki tekstów zawsze liczę, że w końcu na coś takiego trafię. Dobra robota.”

Maladrill, weryfikator.


 


Piotr „Revis” Sender

Zobacz także:

Przejdź do: